Horoscop

Săptămâna Horoscopului: 26 iulie - 1 august 2021

plante de musetel în floare
Imagini de DW Davis 


Povestit de Pam Younghans.

Versiune video

Săptămâna aceasta

Prezentare astrologică: 26 iulie - 1 august 2021

Astrologul Pam Younghans scrie acest jurnal săptămânal de astrologie bazat pe influențe planetare și oferă perspective și perspective pentru a vă ajuta să faceți cea mai bună utilizare a energiilor actuale. Această coloană nu este destinată predicției. Propria dvs. experiență va fi mai specific definită de tranzitele către diagrama dvs. personală.

Aspecte ale notei săptămâna aceasta:

Toate orele enumerate sunt ora de vară a Pacificului. (Pentru ora de est, adăugați 3 ore; Pentru ora medie Greenwich, adăugați 7 ore.)

LUN: Marte sesquiquadrate Chiron
MARI: Mercur intră în Leu, Mercur quincunx Jupiter
MARI: Jupiter intră în Vărsător
JU: Marte vizavi de Jupiter, Marte intră în Fecioară
GRATUIT: Venus sesquiquadrate Pluto, Venus quincunx Saturn, Sun sesquiquadrate Neptun
SAT: Sesquicadrat de mercur Neptun
SOARE: Soarele se leagă de Mercur, Venus quincunx Chiron, Mercur opus lui Saturn

****

EMOȚII ADEVĂRATE au fost agitate recent, coincizând cu aspecte planetare care au declanșat problemele legate de piața Pluto-Eris. Aceste emoții din umbră - poate furie, frică, confuzie, îngrijorare, vinovăție, frustrare, neputință sau lipsă de speranță - au apărut astfel încât să le recunoaștem, să le simțim, să le permitem și să le acceptăm. Pe măsură ce renunțăm la rezistența noastră la simțirea acestor emoții și renunțăm la nevoia de a le învinui sau de a le eticheta drept „bune” sau „rele”, ele sunt transmutate și eliberate.

După cum scrie Amanda Lorence, energia pe care o experimentăm ca emoții nu este nici negativă, nici pozitivă: „Vibrația pe care o experimentăm în corp și avem tendința de a o eticheta cu mintea. Dincolo de mintea umană a modelelor de gândire stabilite (vechile programe), energia este neutră. Prin urmare, a Păcii. Găsește-ți propria pace. Este acolo, dincolo de minte și de poveștile pe care mintea le creează. " 

DOAR NOI a trecut prin câteva săptămâni de emoții intensificate, deoarece mai întâi Soarele și apoi Mercur au activat pătratul Pluto-Eris. Această energie a fost, de asemenea, țesută în impactul lunii pline de vineri, care a fost conjunctiv cu Pluto la sfârșitul Capricornului (25 ° 24´), chiar dacă Luna se afla la gradele timpurii ale Vărsătorului (01 ° 26´).

În această săptămână, nu vedem aceeași activare a lui Pluto-Eris în lista de aspecte. Cu toate acestea, suntem la doar trei săptămâni distanță de pătratul exact, care are loc pe 27 august. Asta înseamnă că lucrăm cu influența sa zilnic.

ÎN AFARĂ DE lunări și eclipse, efectele majorității aspectelor lunii sunt relativ trecătoare, fiind limitate la spațiul de câteva ore. Dar, atunci când avem de-a face cu o influență puternică, cum ar fi pătratul Pluto-Eris, și este foarte aproape de exactitate, Luna poate acționa ca un „declanșator” important al problemelor implicate pe aspectul pe termen lung.

În următoarele cinci săptămâni, în special, vom dori să urmărim aspectele lunare, să vedem când Luna activează potențialele Pluto-Eris. Acest lucru se va întâmpla o dată pe săptămână, ori de câte ori Luna intră într-un semn cardinal și, prin urmare, are un aspect greu pentru Pluto și Eris.

În această săptămână, Luna va declanșa energiile Pluto-Eris la începutul zilei de vineri, 30 iulie. În acea zi, Luna se va alătura lui Eris în Berbec la 2:45 dimineața PDT, și apoi pătrat Pluto la 3:43 dimineața PDT. Observați evenimentele și emoțiile care apar în acel moment, pentru a vedea ce urmează să fie eliberat și transmutat.

DOUĂ PLANETE schimbați semnele săptămâna aceasta și, de asemenea, aspectați-vă reciproc în acest proces. Jupiter, în prezent retrograd, merge înapoi în Vărsător miercuri (5:42 am PDT), formând imediat o opoziție față de Marte în ultimul grad al Leului. Această opoziție se perfecționează joi la 8:50 PDT. La câteva ore după ce acea opoziție este exactă, Marte intră în Fecioară (1:32 PDT).

Există mai multe piese semnificative ale acestui puzzle. În primul rând, întoarcerea lui Jupiter la Vărsător înseamnă că suntem pregătiți să finalizăm unele lucruri neterminate legate de tranzitul său prin semn. Jupiter și-a început tranzitul complet în Vărsător în decembrie 2020, o intrare care a fost punctată de conjuncția Jupiter-Saturn pe 21 decembrie.

CA JUPITER se mișcă înapoi prin cel de-al unsprezecelea semn în următoarele trei luni, vom dori să revizuim riscurile pe care le-am asumat de la începutul anului 2021, având în vedere semnificațiile și scopurile mai mari ale alegerilor noastre independente, precum și schimbările sociale mai mari care au avut loc. Timpul petrecut în introspecție în timp ce Jupiter este retrograd în Vărsător este ghidat de un acces mai mare la înțelepciunea minții noastre supraconștiente. Această conexiune interioară îmbunătățită ne va oferi informații și mai profunde asupra adevărului nostru personal, care ne va întări credința în noi înșine.

Odată ce Jupiter intră direct pe 18 octombrie și începe să-și reia pașii prin ultimele grade ale Vărsătorului, putem valorifica aceste perspective pentru a lua decizii mai sigure cu privire la viitorul nostru personal și colectiv. Dacă ne-am făcut munca interioară, vom vedea mai clar pașii evolutivi pe care suntem chemați să-i facem, care, la rândul lor, ne vor da o mai mare credință în oportunitățile de creștere care se deschid în fața noastră.

OPOZIȚIA DE JOI între Marte și Jupiter apare atunci când ambele planete se află în gradul final, "anaretic" al semnelor lor respective: Marte la 29 ° 52´ Leu și Jupiter la același grad al Vărsătorului. Se spune că acest grad „critic” subliniază o finalizare și poate un test final pentru a vedea cât de bine ne-am învățat lecțiile.

Această opoziție reprezintă o provocare a modului în care acționăm și a modului în care ne afirmăm sau exprimăm furia. Acționăm intenționat, fără a lua în considerare implicațiile mai largi? Suntem capabili să medităm la consecințe înainte de a acționa, nu pentru a nega sau nega adevăratele noastre dorințe, ci mai degrabă pentru a modifica nevoia ego-ului nostru de satisfacție imediată?

SUB INFLUENTA din această opoziție Marte-Jupiter, putem fi foarte grăbiți în acțiune sau putem fi destul de dramatici în exprimarea nevoilor noastre, dar testul este de fapt unul de răbdare. Și, pentru că Jupiter este retrograd, va fi important să ne întoarcem în interior pentru a dezvolta o înțelegere mai profundă a adevăratelor noastre motivații și dorințe, pentru a vedea ce frică se află sub graba și drama.

Momentele petrecute în introspecție miercuri și joi sunt deosebit de vitale pentru alegerile noastre din viitor, deoarece Marte intră joi în Fecioară orientată spre rezultate. În următoarele șapte săptămâni, în timp ce Marte tranzitează al șaselea semn, avem mai multă energie de aplicat muncii și serviciilor noastre. Dorința noastră de o mai mare ordine și eficiență ne inspiră să ne ocupăm de sarcinile practice necesare.

În acest timp, putem observa, de asemenea, dovezi ale părții umbre a lui Marte în Fecioară, care poate fi deosebit de critică și nerăbdătoare cu orice este mai puțin decât perfect. Necesitatea controlului poate fi puternică, iar sentimentele de iritare apar mai ușor atunci când ceva nu este făcut conform standardului.

AICI sunt interpretările mele foarte scurte despre cele mai semnificative aspecte din această săptămână, zi de zi:

luni
Sesquiquadrate Marte Chiron: Unii sunt deosebit de sensibili astăzi, răspunzând cu furie din cauza sentimentului de neapreciat.

marţi
Mercur intră în Leu, Mercur quincunx Jupiter: Cu Mercur în Leu până pe 11 august, suntem mai dramatici în comunicarea noastră și creativi în gândirea noastră. Acesta poate fi un tranzit foarte util pentru vorbitorii și scriitorii publici. Dar, cu Jupiter retrograd Mercury quincunx astăzi, este posibil ca cuvintele noastre să nu ne transmită exact sensurile sau să devenim conștienți de un adevăr mai profund care ne cere să ne schimbăm planurile.

miercuri
Jupiter intră în Vărsător: Vezi deasupra.

joi

Marte vizavi de Jupiter, Marte intră în Fecioară: Vezi deasupra.

Vineri
Venus sesquiquadrate Pluton, Venus quincunx Saturn: Provocările cu ceilalți de astăzi ne determină să ne reevaluăm abilitățile de relaționare. Cu Venus în Fecioară sacrificată de sine, urmăriți tendința de a cădea în roluri de salvator sau martir. Sau, calitățile critice ale Fecioarei pot provoca probleme, dacă simțim că trebuie să reparăm pe altcineva, pentru a-l face „mai bun”.
Sesquicadrat de soare Neptun: Deziluzia este posibilă deoarece ne dăm seama că realitatea nu este la înălțimea idealurilor noastre. Acesta este un aspect care ne cere să renunțăm la așteptări, deoarece obiectivele personale nu pot fi îndeplinite așa cum am anticipat.

Sâmbătă
Sesquicadrat de mercur Neptun: Mintea noastră este oarecum ceață astăzi, provocând o lipsă de claritate în gândirea și comunicarea noastră. Conversațiile pot fi pline de circuite, care nu duc nicăieri.

Duminică
Soarele se leagă de Mercur, Mercur vizavi de Saturn: Putem fi puternic convinși de corectitudinea ideilor noastre și de nevoia noastră de a le exprima. Cu toate acestea, ne putem simți împiedicați să ne împărtășim gândurile sau să ne confruntăm cu o opoziție puternică, în special din partea celor cu autoritate.
Venus quincunx Chiron: Sentimentele sunt ușor rănite astăzi, mai ales dacă ne simțim judecați sau criticați.

*****

DACĂ ZIEA ZILEI DE NAȘTERE ESTE ACEASTA SĂPTĂMÂNĂ: S-ar putea să vă simțiți special inspirați să vă exprimați ideile în mod creativ în anul următor. Cu toate acestea, întârzierile sau obstacolele pot împiedica tot ceea ce se desfășoară conform planului. Fiți flexibili în așteptările dvs. și permiteți-vă să experimentați abordări noi și diferite în toate problemele. Treci de fapt printr-un moment de schimbări personale semnificative, în care vechiul tău concept de sine este pus în discuție. Evenimentele surprinzătoare vă vor încuraja să vă deschideți mintea către noi posibilități. (Soarele de întoarcere solară se leagă de Mercur, opus lui Saturn, Uranus pătrat)

*****

TRADUCERE și VERSIUNE AUDIO / VIDEO: Acest jurnal săptămânal este acum înregistrat (în engleză) ȘI textul este transcris în 30 de limbi! Veți vedea un rând de steaguri sub „Limbi disponibile” în colțul din dreapta sus. Și, există opțiuni pentru a asculta audio (în engleză) sau pentru a viziona un videoclip direct sub fotografie (vezi partea de sus a paginii).

Intrarea în Jurnal este de obicei actualizată până duminică seara, înregistrările apar duminică târziu sau până luni, în funcție de fusul orar. Vă rugăm să împărtășiți aceste informații celor care ar putea beneficia.

*****

Pentru săptămânile anterioare ale Jurnalului Astrologic, click aici.

*****

Despre autor

Pam YounghansPam Younghans este astrolog, editor și scriitor profesionist. Locuiește într-o casă de bușteni la nord-est de Seattle, Washington, împreună cu iubitele sale însoțitoare de animale. Interpretează graficele profesional de peste 25 de ani. Dacă sunteți interesat de o lectură de astrologie, trimiteți un e-mail Această adresă de e-mail este protejată de spamboți. Aveți nevoie de activarea JavaScript-ului pentru ao vizualiza., sau lăsați un mesaj la 425.445.3775.

Pentru mai multe informații despre ofertele de astrologie NorthPoint, vă rugăm să vizitați northpointastrology.com sau să o vizitezi Pagina de Facebook.
 


 Obțineți cele mai recente prin e-mail

Revista săptămânală Inspirație zilnică

Mai multe articole ale acestui autor

Ați putea dori, de asemenea

VOCI INTERNE

siglele companiei pe internet
De ce Google, Facebook și Internetul sunt omul care eșuează și Little Critters
by Robert Jennings, InnerSelf.com
Ceea ce este din ce în ce mai evident este partea întunecată care înghite internetul și se răspândește ...
Luna plină pe cerul nopții
Horoscop Săptămâna curentă: 18-24 octombrie 2021
by Pam Younghans
Acest jurnal astrologic săptămânal se bazează pe influențe planetare și oferă perspective și ...
fată care purta o mască Covid afară care purta un rucsac
Ești gata să-ți scoți masca?
by Alan Cohen
Din păcate, pandemia Covid a fost o călătorie dură pentru mulți oameni. La un moment dat, plimbarea va fi ...
fata purtând o pălărie adâncită în gânduri
Punând o nouă rotire pe gândurile și experiențele noastre
by Jude Bijou
Ceea ce se întâmplă în lume este așa cum este. Cum interpretăm alți oameni, lucruri și ...
ilustrarea unei benzi de film cu diferite imagini pitorești pe fiecare cadru
Proiectarea unui nou viitor pentru tine
by Carl Greer dr., Psih
În lumea fizică, lucrurile au un trecut și un viitor, un început și un sfârșit. De exemplu, eu sunt ...
profesor care stă în fața elevilor într-o sală de clasă deschisă
Devenind din nou pasionat de educația publică
by Robert Jennings, InnerSelf.com
Suntem aproape toți norocoși să avem pe cineva din viața noastră care să ne încurajeze și să ne motiveze și să încercăm să arătăm ...
oameni care merg și merg cu bicicleta printr-un parc
Găsindu-ți drumul și curgând cu misterul vieții
by Marie T. Russell, InnerSelf.com
Viaţă. Este ceva ce avem cu toții în comun, indiferent de religie, rasă, sex, ...
Floare care crește printr-un gard cu lanț
Atât de multe întrebări ... Atât de multe răspunsuri?
by Marie T. Russell, InnerSelf.com
Trecem prin viață cu atâtea întrebări. Unele sunt simple. Ce zi este? Ce voi avea pentru ...
Dragoste sălbatică: acest supermoon este nou în Balanță, 16 octombrie 2020
Dragoste sălbatică: acest supermoon este nou în Balanță, 16 octombrie 2020
by Sarah Varcas
În întunericul acestei luni putem experimenta un sentiment aprofundat al puterii noastre înnăscute în timp ce contemplăm ...
Cum să folosiți cele trei poduri pentru a crea bucurie, dragoste și pace
Cum să folosiți cele trei poduri pentru a crea bucurie, dragoste și pace
by Jude Bijou, MA, MFT
Uneori este evident cu ce emoție are de-a face o persoană. Alteori nu este. Cu doar un ...
03 23 imaginați-vă că pauza puterii și reînnoirii
Imaginează-ți asta…. Pauza, puterea și reînnoirea
by Sarah Varcas
Este de la sine înțeles că trăim în vremuri intense. Frica este abundentă, izolarea peste tot ...

CEL MAI CITESTE

Cum este legată viața pe coastă de o sănătate precară
Cum este legată viața pe coastă de o sănătate precară
by Jackie Cassell, profesor de epidemiologie pentru îngrijirea primară, consultant onorific în sănătate publică, Brighton și Sussex Medical School
Economiile precare ale multor orașe tradiționale de pe litoral au scăzut și mai mult de la ...
Cele mai frecvente probleme pentru Îngerii Pământului: dragoste, frică și încredere
Cele mai frecvente probleme pentru Îngerii Pământului: dragoste, frică și încredere
by Sonja Grace
Pe măsură ce vă simțiți înger de pământ, veți descoperi că calea slujirii este plină de ...
Cum pot să știu ce este mai bun pentru mine?
Cum pot să știu ce este mai bun pentru mine?
by Barbara Berger
Unul dintre cele mai mari lucruri pe care le-am descoperit lucrând cu clienții în fiecare zi este cât de extrem de dificil ...
Ce roluri ale bărbaților în campaniile anti-sexism din anii 1970 ne pot învăța despre consimțământ
Ce roluri ale bărbaților în campaniile anti-sexism din anii 1970 ne pot învăța despre consimțământ
by Lucy Delap, Universitatea din Cambridge
Mișcarea anti-sexistă pentru bărbați din anii 1970 avea o infrastructură de reviste, conferințe, centre pentru bărbați ...
Onestitate: singura speranță pentru noi relații
Onestitate: singura speranță pentru noi relații
by Susan Campbell, dr.
Potrivit majorității single-urilor pe care le-am întâlnit în călătoriile mele, situația tipică de întâlnire este plină ...
Terapia de vindecare a chakrelor: Dansul către campionul interior
Terapia de vindecare a chakrelor: Dansul către campionul interior
by Glen Park
Dansul flamenco este o încântare de urmărit. Un dansator bun de flamenco emană o încredere în sine exuberantă ...
Renunțarea la orice speranță ar putea fi benefică pentru dvs.
Renunțarea la orice speranță ar putea fi benefică pentru dvs.
by Jude Bijou, MA, MFT
Dacă aștepți o schimbare și te frustrezi că nu se întâmplă, poate ar fi benefic să ...
Un astrolog introduce cele nouă pericole ale astrologiei
Un astrolog introduce cele nouă pericole ale astrologiei
by Tracy Marks
Astrologia este o artă puternică, capabilă să ne îmbunătățească viața, permițându-ne să ne înțelegem propria noastră ...

urmează InnerSelf pe

facebook iconstare de nervozitate iconyoutube iconpictograma instagrampictogramă pintrestrss icon

 Obțineți cele mai recente prin e-mail

Revista săptămânală Inspirație zilnică

LIMBI DISPONIBILE

enafarzh-CNzh-TWdanltlfifrdeeliwhihuiditjakomsnofaplptroruesswsvthtrukurvi

Atitudini noi - Noi posibilități

InnerSelf.comClimateImpactNews.com | InnerPower.net
MightyNatural.com | WholisticPolitics.com | Piața InnerSelf
Drepturi de autor © 1985 - 2021 InnerSelf Publications. Toate drepturile rezervate.